مضرترین تنقلات برای سنین پایین

سرویس سلامت جوان ایرانی به نقل از دکتر سلام:

index.jpg47575

این بیل تنقلات نه تنها به ضرر سلامتی اطفال تمام می شوند بلکه موجب اختلال در رشد آنان نیز می شوند و از این لحاظ پیشنهاد می کنیم از مصرف آنان خودداری کنند و به حداقل برسانند و میان وعده های مفیدو سالم را جایگزین آنان کنند

مریم السادات پاک‌نژاد دستیار تخصصی طب سنتی ایران درباره تنقلات مفید برای کودکان اظهار داشت: نقش تغذیه در رشد جسمی, ذهنی و عملکرد تحصیلی کودکان بسیار اهمیت دارد.

به‌گفته وی پیامدهای سوءهاضمه و چاقی در کودکان و نیز نقش ویژه کودکان در سلامت جامعه بیانگر اهمیت تغذیه صحیح و ایجاد عادات غذایی مناسب در دوران کودکی است.

این دستیار تخصصی طب سنتی بیان داشت: طبق بررسی‌های انجام شده سهم قابل توجهی از انرژی روزانه کودکان از میان‌وعده‌ها تأمین می‌شود که مفید و مغذی بودن این مواد غذایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

پاک‌نژاد ادامه داد: تمایل روزافزون کودکان به مصرف تنقلات ناسالم که بیشتر ناشی از جذابیت‌های ظاهری و تبلیغات گسترده تجاری است, در دسترس بودن این تنقلات و در مقابل محدودیت دسترسی به تنقلات سالم و عدم آشنایی والدین با تهیه میان‌وعده‌های مفید خود از عللی است که موجب مصرف تنقلات بی‌ارزش بین کودکان شده است.

وی افزود: تدابیر خوردن و آشامیدن در طب سنتی بسیار سفارش شده است، همچنین تغذیه میان گروه‌های مختلف سنی تفاوت دارد.

این دستیار تخصصی طب سنتی یادآور شد: باید دانست که طبع کودکان گرم و تر است و تمام تنقلات صنعتی مانند چیپس و پفک دارای طبع سرد و خشک است که این سردی و خشکی مانع رشد کودکان می‌شود.

پاک‌نژاد خاطرنشان کرد: اگر کودکان از مواد غذایی گرم و تر مانند بادام, انجیر, مویز و … استفاده کنند, رشدشان بهتر خواهد شد، توان یادگیری آنان افزایش پیدا می‌کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه