مراسم تجلیل از پدر فیزیوتراپی ایران برگزار شد

سرویس سلامتبه نقل از بانک پزشکان؛ بخش اخبار پزشکی:

سازمان نظام پزشکی در راستای تجلیل از پیشکسوتان گروه فیزیوتراپی طی مراسمی که امروز در سالن همایش این سازمان برگزار شد از دکتر محسن هاشمی پدرفیزیوتراپی ایران تقدیر و قدردانی نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در مراسم تقدیر از پیشکسوتان فیزیوتراپی ایران به منظور گرامیداشت کارهای علمی دکتر محسن هاشمی بنیان گذار فیزیوتراپی ایران از سوی یک دانشگاه اروپایی دکترای افتخاری به وی اعطا گردید.

در این مراسم دکتر لاری پور مشاور رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه امروزه نظام سلامت به سمت درمان های غیردارویی پیش می رود اظهار داشت :با مسن تر شدن جمعیت میزان شیوع بیماریهای عضلانی و اسکلتی در جامعه بیشتر است لذا در این میان نقش فیزیوتراپی بیش از پیش نمایان می شود.

وی با اشاره به اینکه جامعه فیزیوتراپی مطالبات برحقی دارد که باید محقق شود افزود:سازمان نظام پزشکی تلاش خود را انجام می دهد تا این جامعه فرهیخته که در ارائه خدمات درمانی به همه ابعاد روانی و جسمی بیماران توجه می کنند به مطالبات خود برسند.

‌ضرورت تربیت دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در کشور

در ادامه این همایش رئیس انجمن بیهوشی ایران با بیان اینکه توانستیم خواسته همکاران فیزیوتراپ را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتقل کنیم، گفت: خوشبختانه این کار مثبت اثر کرد و خوشحالم که جمعیت 5 تا 6 هزار نفری انجمن فیزیوتراپی از این مهم بهره لازم را می برند.

دکتر محمد مهدی قیامت با ابراز خرسندی نسبت به تقدیر از پیشکسوتان رشته فیزیوتراپی در تاریخ 7 اسفندماه، خاطرنشان کرد: این افراد با توانمندی که دارند، می توانند این حرفه را به پیش برده و خواستگاه حرفه ای شان را اعمال کنند. به عنوان مسئول 4 هزار و 500 نفر در انجمن بیهوشی ایران به خود می بالم که در این جمع هستم و در این کار نمادین شرکت می کنم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دکترای حرفه ای فیزیوتراپی که یکی از دغدغه های این جامعه بزرگ است، اظهار داشت: 80 کشور به تربیت دکترای حرفه ای اقدام کرده اند. در ایران نیز این مهم مصوب اما پس از پذیرش یک دوره از همکاران فیزیوتراپ، دوباره متوقف شد.

این متخصص بیهوشی ادامه داد: باید توقف دکترای حرفه ای فیزیوتراپی به مقامات مسئول سلامت کشور منتقل شود و با توجه به جمعیت 5هزار نفری این رشته که همه توانمند هستند، می توانند به راحتی این کار را به سرانجام برسانند.

وی با اشاره به وجود یک سیستم حقوقی قوی در انجمن بیهوشی ایران تصریح کرد: زمانی که نتوانیم با منطق و مذاکره مسائل را حل وفصل کنیم، با کمک گرفتن از قانون حق خود را می گیریم و من فکر می کنم انجمن فیزیوتراپی هم بتواند از این مسئله برای گرفتن حق اعضای خود نهایت استفاده را ببرد. آرزوی توفیق برای همه شما و پیشکسوتان شما را دارم.

در پایان این مراسم با حضور جمعی از مسئولان انجمن فیزیتراپی ایران، رئیس انجمن بیهوشی ایران و اعضای انجمن فیزیوتراپی، لوح تقدیری به استاد هاشمی به علت سال ها خدمت صادقانه در انجمن فیزیوتراپی به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس این انجمن اعطا شد.

لازم بذکر است این مراسم به همت دکترفرجود شکوهی فیزیوتراپیست عضو شورای عالی نظام پزشکی برگزار گردید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه