لوبیا سبز، گیاهی برای تقویت قلب

سرویس سلامت جوان ایرانی:

این سبزی ارزشمند به علت داشتن مقادیر فراوان اسیدفولیک و آهن قادر است تا حدودی در برطرف کردن کم‌خونی و پیشگیری از بروز حملات قلبی موثر باشد.

کارشناس مسوول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: خوردن لوبیا سبز برای تقویت قلب و ریه به علت وجود کلروفیل و ویتامین آ مفید است.

«اصغر نقشی» در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: فشار خون را کاهش می‌دهد و به علت غنی بودن از ویتامین‌های گروه ب تقویت‌کننده‌ فوق‌العاده‌ی سیستم اعصاب است.

وی با اشاره به آثار این سبزی در جلوگیری از حملات قلبی گفت: این سبزی ارزشمند به علت داشتن مقادیر فراوان اسیدفولیک و آهن قادر است تا حدودی در برطرف کردن کم‌خونی و پیشگیری از بروز حملات قلبی موثر باشد.

کارشناس مسوول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با توصیه به خریداران لوبیا سبز ادامه داد: برای خرید لوبیا سبز بهتر است لوبیاهای غلاف سبز را انتخاب کنیم با پوستی لطیف و بدون نقطه‌های قهوه‌ای و تُرد و تازه باشند.

نقشی یادآور شد: لوبیا سبز سرشار از اگزالات است و زمانی که مقدار اگزالات‌ها در بدن افزایش می‌یابد، مشکلاتی را برای بدن ایجاد می‌کنند. از همین‌رو بهتر است مبتلایان به بیماری‌های کلیوی و کیسه‌ی صفرا، از خوردن این سبزی خودداری کنند.

وی با اشاره به نفاخ بودن لوبیا یادآور شد: لوبیا سبز را همه سنین می‌توانند بخورند، اما کسانی با معده‌های ضعیف یا بچه‌های کوچک به علت نفاخ بودن باید کمتر از آن استفاده کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه