طرز تهیه چند دم نوش مفید

سرویس سلامتبه نقل از دکتر من؛ بخش طب سنتی:

دم نوش‌ها در درمان بسیاری از بیماری‌ها موثر است ولی باید توجه داشت که افراد با توجه به مزاجشان آن را مصرف کنند تا ضرر نبینند.

سید جواد علوی درباره طرز تهیه چند دم نوش مفید اظهار داشت: دم نوش‌ها در درمان بسیاری از بیماری‌ها موثر است، ولی باید توجه داشت که افراد با توجه به مزاجشان آن را مصرف کنند تا ضرر نبینند.

به گفته وی دم نوش بابونه دارای طبیعت گرم و آرام بخش اعصاب است و در تقویت معده و روده موثر است. همچنین، ضد تب، ضد انگل، ضد یبوست و تقویت کننده سیستم مغز و اعصاب است و در درمان غلبه بلغم مفید است و همچنین، شستشو دهنده کلیه‌ها نیز است.

این کارشناس طب سنتی درباره طرز تهیه چای بابونه ادامه داد: می‌توان یک قاشق غذاخوری بابونه با دو لیوان آب جوش دم کرد و با نبات مصرف شود.

علوی عنوان کرد: دم نوش نعناع یا پونه دارای طبع گرمی است؛ ضد اسهال و استفراغ، ضد نفخ، خوشبوکننده دهان، رفع کننده خستگی است. همچنین، این دم‌نوش برای رفع ناراحتی های کیسه صفرا و بیماری‌های ریوی، تنگی نفس و آسم و ضد سرفه مفید است و چای نعناع مانند چای بابونه تهیه می‌شود.

وی اضافه کرد: دم نوش هل، دارچین و زعفران برای درمان روماتیسم، دردهای استخوانی و آرتروز بسیار بسیار مفید است که یک قاشق مرباخوری چوب دارچین خرد شده با چند عدد هل سبز و کمی زعفران در یک لیتر آب جوش دم کرده و مصرف شود.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: دم نوش به لیمو دارای طبع گرمی است. همچنین، خواب‌آور،‌ آرام‌بخش بوده و برای درمان ‌میگرن و سردرد مفید است؛ حافظه را تقویت کرده و برای قلب بسیار مفید است، براین اساس طرز تهیه دم نوش به لیمو مانند چای بابونه است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه