راه حل‌هایی خوشمزه برای درمان بی‌خوابی

سرویس سلامت جوان ایرانی؛ بخش پیشگیری و درمان:

راه حل‌هایی خوشمزه برای درمان بی‌خوابی

 

یک خوردنی مفید بلغور جو است. یک کاسه بلغور جو مثل نان تست قندخون را بالا می برد که آن هم به نوبه خود تولید انسولین می کند و مواد شیمیایی مغزی ترغیب کننده خواب آزاد می کند.جوها غنی از ملاتونین هستند که ممکن است مردم از آنها به عنوان یک کمک برای خوابیدن استفاده کنند.شیرگرم نیز آخرین گزینه است.
باشگاه خبرنگاران: قرص های آرام بخش و خواب آور از اولین راه کارهایی است که هر فرد برای حل مشکل بی خوابی به آن ها پناه می برد در حالی که بسیاری از میوه ها و خوراکی های طبیعی هستند که نقش این قرص ها را بازی می کنند و مشکل بی خوابی را حل می کنند.

اگر می خواهید که کاملا سالم مشکل بی خوابیتان را حل کنید کافیست به چند توصیه ساده توجه کنید:‌

** اولین خوردنی برای درمان بی خوابی، موزها هستند. پتاسیم و منیزیم شل کننده های طبیعی عضلات هستند و موزها منبع غنی از این دو عنصر هستند. موزها همچنین حاوی آمنیواسیدال تریپتوفان هستند که در مغز به «HTP 5-» تبدیل می شوند. «HTP 5-» که به نوبه خود به سروتونین ( یک ناقل عصبی آرامش دهنده) و ملاتونین تبدیل می شود.

 

**سبزیجات: تمامی سبزیجات، خصوصا نوع برگ سبز تیره، به علت داشتن املاح و ویتامین های گروه B در بهبود خواب موثرند. قارچ و کاهو از سبزیجات معجزه آسایی هستند که به خصوص اگر در وعده شام مصرف شوند تاثیر بسزایی در بهبود خواب دارند.

 

** نان تست نیز از گروه غذاهای غنی از کربوهیدرات است که موجب تولید انسولین می شوند و با افزایش سرعت آزادسازی تریپتوفان و سروتونین (دو ماده شیمیایی که شما را آرام کرده و به خواب می برند) ترغیب به خوابیدن می کنند.

 

** خوردنی مفید بعدی بلغور جو است. یک کاسه بلغور جو مثل نان تست قندخون را بالا می برد که آن هم به نوبه خود تولید انسولین می کند و مواد شیمیایی مغزی ترغیب کننده خواب آزاد می کند.جوها غنی از ملاتونین هستند که ممکن است مردم از آنها به عنوان یک کمک برای خوابیدن استفاده کنند.شیرگرم نیز آخرین گزینه است.

راه حل‌هایی خوشمزه برای درمان بی‌خوابی

** شیر هم مثل موز حاوی آمینواسید ال- تریپتوفان است که به «HTP 5-» تبدیل می شود و سروتونین آرامش بخش آزاد می کند. شیر هم حاوی کلسیم زیاد است که خواب را زیاد می کند.

 

** جگر و گوشت بوقلمون: به علت داشتن ویتامین های گروه B و تریپتوفان در بهبود خواب موثرند.

 

** یکی دیگر از مواد غذایی مفید برای کمک به خوابیدن، گیلاس ها هستند. گیلاس های تازه یا خشک یکی از منابع غذایی طبیعی ملاتونین هستند. (ماده شیمیایی که ساعت درونی بدن را برای تنظیم خواب کنترل می کند).محققانی که گیلاس های ترش را مورد آزمایش قرار داده اند و متوجه سطح بالای ملاتونین شدند، توصیه کرده اند این گیلاس ها را یک ساعت قبل از وقت یا قبل از سفر وقتی می خواهید در هواپیما بخوابید، بخورید.

منبع : فردا نیوز
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه