با این شیوه ها پوست خنک می شود

سرویس سلامت جوان ایرانی به نقل از دکتر سلام:

3withdrawal symptoms با اين شیوه ها پوست خنک می شود

زمانی که پوست به دلیلی که ممکن است ناشی از عوامل داخلی یا خارجی باشد نتواند این مقدار آب را کنترل کند، پوست خشک بوجود آید. پوست خشک خشن و کدر است و گاهی دانه های ریزی روی آن وجود دارد
استفاده از خنک‌کننده‌های تابستانی برای افراد مشکلاتی ایجاد می‌کند از جمله این مشکلات خشکی پوست و خارش آن است.
در فصل تابستان افراد به دلیل گرمای بیش از حد هوا به کولرها و سیستم‌های خنک کننده پناه می‌برند اما همین کار منجر به رسیدن آسیب به پوست آنها می‌شود.
در کشور ما کولرهای آبی به آهستگی جایگزین کولرهای گازی شده است غافل از اینکه مردم متوجه این مسئله باشند که همین کولرهای آبی رطوب هوا را حفظ می‌کنند اما کولرهای گازی باعث خشکی پوست به دلیل سرمای بیش از حد می‌شود.
رسیدن هوای مرطوب به پوست بسیاری از مشکلات فرد نظیر اگزما، خشکی، خارش پوست و عوارض ناشی از صابون‌های قوی همچون صابون‌های قلیایی را کاهش می‌دهد.
اما خشکی هوا مشکلات و اختلالات را تشدید می‌کند.
به تازگی با پیدایش سیستم‌های تهویه مطبوع پیشرفته و جدید مشکلات ناشی از خشکی هوا رفع شده است چرا که این سیستم‌ها، هوا را تصفیه کرده و همچنین علاوه بر خنک کردن محیط، رطوبت هوا را در حد متعادل نگه می‌دارد.
وی اذعان داشت: پزشکان توصیه می‌کنند برای حفظ رطوبت پوست بهتر است از کرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب کننده پوست استفاده شود. در این کرم‌ها معمولا علاوه بر مرطوب‌کننده،‌ ترکیباتی مانند منتول که حالت خنک‌کنندگی به پوست می‌دهد وجود دارد و این ماده همراه با خنک کنندگی، خارش پوست را نیز کاهش می‌دهد و عوارضی برای پوست ندارد.
از شامپوهای خنک کننده پوست به تازگی در بازار عرضه می‌شوند، بیشتر افرادی می‌توانند استفاده کنند که دچار خارش پوست می‌شوند. در اثر استفاده از این شامپوها، تحریک پذیری پوست کاهش می‌یابد و همچنین منجر به تنگ شدن عروق سطحی پوست می‌شوند که این امر کاهش جریان خون را به همراه داشته و باعث خنک شدن پوست می‌شود.

منبع- دکتر من

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه