آیا ترشی زیان آور است؟

سرویس سلامتبه نقل از دکتر من؛ بخش تغذیه:

امروز درباره فواید و مضرات ترشی با دکتر متخصص تغذیه صحبت میکنیم و اطلاعاتی را در این مورد کسب میکنیم. آیا بطور کلی ترشی چاق میکند یا لاغر ؟ باعث بیماری می شود یا از بیماری پیشگیری میکند و خلاصه همه اطلاعات را درباره ترشی بطور کامل باهم میخوانیم

احمد ساعدی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: انواع و اقسام ترشی جات با ترکیب مواد مختلف ساخته می‌شوند که همگی غذا خوردن را دلپذیرتر از آن چه که هست می کند . در ترشی، طعم‌های مختلفی همچون: کلم، هویج، شلغم، فلفل، سیر، سیب‌زمینی و بسیاری از سبزی‌های دیگر وجود دارد.

وی افزود: مصرف ترشی باعث افزایش اشتها می‌شود که در نهایت چاقی را به دنبال دارد.

وی در ادامه گفت: زمانی که حجم زیادی از غذا که حاوی نشاسته، قند و چربی است وارد بدن می‌شود و بدن را به مرور زمان چاق می‌کند که چاقی راه را برای ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی هموار می‌سازد.

وی اذعان داشت: سنگینی بعد از پرخوری و ناراحتی‌های معده که ایجاد می‌شود اگر ادامه‌دار شود در طولانی‌مدت به بیماری مزمن نیز تبدیل می‌گردد.

وی گفت: ترشیجات به طول کل مضر نیست چرا که از انواع میوه‌ها و سبزیجات تشکیل شده است که علاوه بر خواص فوق‌العاده میوه و سبزی حاوی فیبر نیز هستند.

وی خاطر نشان کرد: فیبرها از منابع غذایی بسیار مفید هستند که عمل سوخت و ساز بدن را بهتر کرده و منافع زیادی متوجه سلامتی فرد است.

وی به افراد توصیه کرد: ترشی را در ظروف پلاستیکی نگه ندارد و در شیشه‌های شفاف قرار دهند چرا که ظروف پلاستیکی از موادی تشکیل شده است که زمانیکه در معرض حرارت قرار می‌گیرد تجزیه می‌شود که بسیار سرطان‌زا هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدم��ت شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه