آسودگی بیشتر با نوشتن خاطره

سرویس سلامت جوان ایرانی به نقل از دکتر سلام:

images.jpg856868

با نوشتن خاطراتتان به راحتی به آرامش می رسید چون موجب بیرون ریختن افکار و درد و دل ها و حرف های نگفته می شود با نوشتن و آوردن آنان روی کاغذ به نوعی روح و ضمیرتان آسوده میشود کافیست برای یکبار هم که شده امتحان کنید!

متین‌السادات‌نصری روان شناس و مدرس دانشگاه اظهار کرد: نوشتن خاطرات یعنی رها‌ساختن و بیرون‌ریختن افکار، احساسات، ادراک شخصی و آزاد‌سازی ذهن است.

وی تصریح کرد: مسلماً هرفردی به گونه‌ای می‌تواند این رهایی را تجربه کند به عنوان مثال فردی با نوشتن نظم، دیگری با نوشتن نثر و یا طراحی و نقاشی ذهن خود را می‌تواند خالی کند.

نصری خاطر‌نشان کرد: راهی که برای خودابرازی استفاده می‌شود مهم نبوده اما مهم آن است که آنچه در ذهن رسیده را تا بدون سانسور و ویرایش به بیرون ریخته تا ذهن ما به ‌سویی که خود می‌خواهیم؛ سوق پیدا کند.

این روان‌شناس تاکید کرد: آزادسازی ذهن برای ما آرامش نسبی به ارمغان آورده و این فرصت را در اختیار ما می‌گذارد که بتوانیم با تأمل بیشتر به موضوعات اطراف نگاه کنیم.

نصری گفت: نوشتن خاطرات می‌تواند به عنوان ابزاری در خدمت خودآگاهی باشد بنابراین باید از این ابزار آسان و دردسترس می‌توان برای آرامش روانی استفاده کرد. yjc

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه